logo

Historia

Zespół Nilfgaard powstał w Bydgoszczy. Naszym celem jest dzielenie się naszymi pomysłami na ciężkie ale melodyjne granie, inspirowanymi niekoniecznie wyłącznie gatunkami metalowymi.

Wszystko zaczęło się w roku 2007, kiedy Adrian (gitara) zaprosił do grania Łukasza (gitara). Wspólnie grali w… przybudówce, tworząc swoje pierwsze kompozycje. Po kilku miesiącach dołączył Omen (perkusja), a następnie Darks (gitara basowa). Skład ten grywał próby przez kilka miesięcy, uzewnętrzniając swoje pomysły, szlifując tak powstałe utwory oraz… poszukując wokalisty. Niestety, długa niemożność odnalezienie tego jedynego gardłowego, oraz problemy organizacyjne doprowadziły do chwilowego rozpadu zespołu wczesną wiosną roku 2009.

W wakacje tego samego roku stało się jasne, że bez grania się obejść nie da. Zespół reaktywował się, w składzie: Adrian – gitara, Omen – perkusja, Tomek – gitara oraz Łańcuch – gitara basowa. Po kilku próbach na drugą gitarę zamiast Tomka wkracza Sylwek. Grudniem roku 2009 zespół wreszcie odnalazł wokalistę. Za mikrofonem stanął Bager. W tym składzie w roku 2010 zespół Nilfgaard zagrał swój debiut w klubie Estrada.

W 2011 roku do składu dołączył Karczmarz, jako drugi wokalista. W tym składzie zespół rozpętał huragan wirującego pod sceną tłumu dwukrotnie, oraz postawił pierwsze nieśmiałe kroki w nagrywaniu – tak powstała  EPka “Black Feathers”. Niestety, sprawy osobiste i organizacyjne, a przede wszystkim wszechobecny, zwyczajny pech powodują, że skład opuszczają Bager, Łańcuch oraz Sylwek.

Świeże siły twórcze wracają jesienią 2011 roku. Karczmarz zostaje głównym wokalistą, za bas ponownie chwyta Darks, a drugą gitarę zawiesza na ramieniu Konrad. Powstają nowe utwory i plany na przyszłość…